Zaplanuj ten rok z DMAKiem!

4 września 2023 0 przez DMAK

Początek września to czas wyznaczania sobie celów na nowy rok i planowania. Nikt nie chce przegapić tego, co dla niego ważne! Dlatego już teraz przychodzimy do Ciebie z najważniejszymi wydarzeniami dla młodzieży w roku duszpasterskim 2023/24. Od razu wpisz je w kalendarz!

24.09.2023 Dzień Modlitwy za Młodzież

Już po raz trzeci obchodzić będziemy w naszych parafiach Dzień Modlitwy za Młodzież! To okazja do tego, aby cała wspólnota parafialna modliła się w intencji młodych podczas Mszy świętych i zorganizowanych czuwań, a grupy młodzieżowe zaprezentowały swoją działalność, zapraszając do swojego grona także nowe osoby. W ramach tego dnia przeprowadzana jest także zbiórka funduszy, które pomogą w podejmowaniu działań dla młodzieży w parafii i dekanacie.

13-15.10.2023 | 16.12.2023 | 19-21.04.2024 Dni Skupienia dla Liderów

Każda kolejna edycja Dni Skupienia dla Liderów prowadzonych przez archidiecezjalnych Duszpasterzy Młodzieży to okazja do tego, żeby poznać nowe osoby zaangażowane w Kościele, wymienić się doświadczeniami i zainspirować, a także wspólnie modlić i jf rolex cellini rolex calibre 2836 2813 m50519 0011 mens automatic rozwinąć swoje kompetencje podczas warsztatów. Najbliższe dni skupienia odbędą się w Zawadce, koszt: 150 zł. Zapisy: dmak@diecezja.pl

21.10.2023 50-lecie RAMu

Grupy Apostolskie – Ruch Apostolstwa Młodzieży obchodzą w tym roku 50 lat swojego istnienia! To tysiące ludzi, którzy przez lata wzięli udział w rekolekcjach apostolskich i formowali się w parafialnych grupach apostolskich. Bądźmy w tym dniu z RAMowiczami podczas ich dnia wspólnoty! Szczegóły pojawią się na stronie Ruchu: www.grupyapostolskie.pl

24-26.11.2023 SMAK – Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej

SMAK to nasze archidiecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży, mające już ponad 20 lat tradycji (dawniej jako Forum Młodych). Na jeden weekend przedstawiciele wszystkich ruchów i wspólnot młodzieżowych naszej archidiecezji tworzą jedną wspólnotę, która przez integrację, wspólną hochwertige replik rolex datejust 41 mm stahl und gelbgold 126333 champagne diamond oyster modlitwę i spotkania formacyjne przybliża im piękno Kościoła. Punktem kulminacyjnym spotkania jest Msza święta w Katedrze na Wawelu w Niedzielę Chrystusa Króla, która jest wyjątkowym spotkaniem młodzieży z ich biskupem, zgodnie z zamysłem ŚDM.

Prezapisy na tegoroczny SMAK już trwają! Jeśli nie chcesz go przegapić, wypełnij formularz: https://forms.gle/VgMjB3FgkgTRSbSTA

30.12.2023-01.01.2024 Sylwester w górach

Różne są formy witania Nowego Roku. My zapraszamy Cię do tego, żeby zrobić to w wyjątkowy… i nietypowy sposób. Nasz wyjazd sylwestrowy rozpoczniemy 30.12 od integracji i zabawy kończącej rok 2023, po to, żeby ostatni dzień roku przeżyć bardziej refleksyjnie w formie dnia skupienia, zakończonego adoracją w ciszy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Dzięki temu pierwsza godzina nowego roku będzie spędzona najlepiej jak się da: na Mszy świętej! Dzień skupienia poprowadzi ks. Marcin Filar. Szczegóły: dmak@diecezja.pl.

06.03.2024 WSTAŃ!

WSTAŃ! to dzień skupienia dla uczniów szkół ponadpodstawowych, cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy uczniów wraz z katechetami do przybycia na ten dzień do Sanktuarium św. Jana Pawła II. To okazja do budowania swojej wiary świadectwem zaproszonych gości, wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i powrotu do Jezusa w sakramencie pokuty.

06-07.04.2024 Młodzi #przyMiłosiernym

Niedziela Miłosierdzia to dzień, w którym oczy całego świata kierują się na Kraków – nie może tam zabraknąć także obecności i burberry aaa quality messenger bags for women 768256 głosu młodzieży! W sobotę zapraszamy na Różę dla Jezusa Miłosiernego wszystkich, którzy chcą zatańczyć i przy okazji zaprosić zgromadzonych na krakowskim Rynku ludzi do Łagiewnik. W niedzielę Msza wieczorna w Łagiewnickim Sanktuarium odprawiana jest specjalnie dla młodzieży.

08.06.2024 Festiwal dla dzieci i młodzieży

Po raz pierwszy diecezjalny dzień dziecka rozszerzamy także o ofertę dla młodzieży, i jako całodzienny festiwal zadebiutuje on w nowym miejscu. Gdzie? Więcej szczegółów już niebawem, ale koniecznie wpiszcie tę datę w kalendarz!

31.08.2024 Rekodziękczynienie

Wakacje trzeba zakończyć dobrze – robimy to od lat, na koniec wakacji spotykając się w duchu dziękczynienia za wszystkie rekolekcje, wyjazdy oraz pielgrzymki, symbolicznie zaczynając wtedy w naszych wspólnotach nowy rok formacyjny. Do zobaczenia!