DMAK

Ruchy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Co to są Duszpasterstwa?

Duszpasterstwo to mniejsza wspólnota wiernych, nad którymi opiekę sprawuje duszpasterz.

Dla kogo?

Duszpasterstwa są zasadniczo dla każdego = dla Ciebie. Jeśli tylko chcesz rozwijać się w swojej wierze, mieć możliwość skonfrontowania swoich doświadczeń z przeżyciami innych osób lub po prostu razem z innymi poszukać odpowiedzi na najważniejsze dla Ciebie pytania – przyjdź!

Jak wybrać?

Każda wspólnota choć wyznaje te same wartości, charakteryzuje się czymś innym. Aby znaleźć tę właściwą, w której będziesz czuć się najlepiej, warto w pierwszej kolejności zorientować się jakie są założenia interesujących Cię wspólnot. Jeśli znajdziesz już te najbardziej trafne, możesz przyjść na spotkanie wspólnoty aby upewnić się czy Ci odpowiada. Zazwyczaj takie pierwsze spotkanie jest to zobowiązujące.

Ruch Światło - Życie

Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wiślna 12/6, 31-007 Kraków

Pon-Czw: 10:00-13:00 oraz 14:00-16:00
Piątek i sobota: nieczynne

12 62 88 230 (numer biurowy główny),

Moderator diecezjalny
Ruchu
Światło-Życie
ks. Ryszard Gacek:

e-mail: oaza@diecezja.pl

Ruch Apostolstwa Młodzieży - Grupy Apostolskie

Ruch Apostolstwa Młodzieży, znany w Archidiecezji Krakowskiej również jako Grupy Apostolskie, to stowarzyszenie, które powstało w 1973 roku ramach Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Krakowskiej, a które od wielu lat zrzesza młodych ludzi z terenu naszej diecezji, którzy poprzez swoją posługę i świadectwo swojego życia chcą być apostołami miłości Chrystusa. Członkami ruchu są świeccy animatorzy i moderatorzy, którzy swoje codzienne obowiązki łączą z posługiwaniem na tygodniowych rekolekcjach wakacyjnych oraz formowaniem młodych prowadząc grupy przy parafiach. RAM jest miejscem, w którym od lat kolejne pokolenia młodzieży służą Kościołowi, spotykają się, organizują liczne wydarzenia, rozeznają swoje powołania i niosą Dobrą Nowinę światu.

photo_2020-01-06_01-14-00

Ruch Apostolstwa Młodzieży
Grupy Apostolskie

ul. Maurycego Beniowskiego 39

Poniedziałek: zamknięte
Wtorek, środa, czwartek: 10:00-17:00
Piątek: 10:00-14:00
Niedziela: Msza Św. o 9:00

email: biuro@grupyapostolskie.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży tworzą  osoby
w wieku od 14 do 30 lat, które chcą od życia czegoś więcej i nie zamierzają ulegać schematom tego świata.

Dwoma głównymi filarami naszej wspólnoty są formacja i akcja. Formacja pomaga nam w rozwoju duchowym, pogłębianiu relacji z Bogiem, akcja natomiast to nasze oderwanie się od szarych schematów tego świata i wyjście poza jego szablony.

KSM przygotowuje nas do życia dojrzałego, pełnego pasji i wiary w to, że to właśnie od ludzi młodych zależy przyszłość, i teraźniejszość. Nasza wspólnota to budowanie swojej tożsamości na prawdzie w relacji z Chrystusem oraz wytrwałe dążenie drogą wartości do obranych przez nas ideałów.

Nie boimy się działać! Nie zamierzamy siedzieć w domu z założonymi rękami i czekać, aż świat zadecyduje za nas. Pragniemy żyć tu i teraz!

photo_2020-01-06_01-14-05

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ul. Wiślna 12/731-007 Kraków

pon – śr: 8:00 – 14:00
czwartek: 12:00 – 18:00
piątek: 8:00 – 12:00

tel. 793 508 500 lub 12 628 82 29
e-mail: biuro@krakow.ksm.org.pl

Duszpasterstwo Akademickie

Wspólnota tworzona przez studentów, którzy poprzez wzajemne dzielenie się wiedzą z różnych dziedzin nauki, dążą do poznania Prawdy – Jezusa Chrystusa i tym samym do nawiązanej żywej, trwałej relacji z Nim. W duszpasterstwie istnieje kilkanaście grup formacyjnych oraz funkcyjnych, o różnorodnych profilach, dlatego każdy może znaleźć taką, która będzie mu odpowiadać zarówno pod względem programu działania, jak i terminów spotkań. DA umożliwia Ci radosne i twórcze wykorzystanie czasu studiów.

Duszpasterstwo Akademickie​

ul. św. Anny 11