10 KRoK do Lizbony – Posłanie w Biskupicach

21 czerwca 2023 0 przez DMAK

W najbliższy piątek w Biskupicach Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski uroczyście pośle na Światowe Dni Młodzieży przedstawicieli pielgrzymów archidiecezji krakowskiej w ramach dziesiątego spotkania z cyklu „KRoK do Lizbony”.

Przez ostatni rok młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie spotykała się w różnych miejscach archidiecezji, aby przez wspólną modlitwę i integrację przygotować się do tej wyjątkowej pielgrzymki. Każdorazowo gospodarzem spotkania była jedna z grup przygotowujących się do wyjazdu. Ostatnie spotkanie odbędzie się w parafii św. Marcina w Biskupicach, w której w piątek 23 czerwca abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę Świętą o godz. 18:00.

Po Mszy Świętej pielgrzymi przejadą na Brzegi, do miejsca wyjątkowo związanego z ŚDM w Krakowie, aby tam pomodlić się przy symbolach ŚDM oraz spędzić pogodny wieczór, który wprowadzi ich w atmosferę wspólnoty i radości, tak charakterystyczną dla spotkań młodzieży.

W Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie weźmie udział 1900 pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, wśród blisko 20 tysięcy wszystkich Polaków. Wszystkim ludziom dobrej woli polecamy modlitwę w intencji bezpiecznej, radosnej i owocnej duchowo pielgrzymki naszej młodzieży.