Dni skupienia dla liderów w Kalwarii Zebrzydowskiej

18 października 2021 0 przez DMAK

Jakie cechy ma lider według Księgi Sędziów?

Jak działać tam, gdzie wydaje się, że po pandemii nic nie zostało?

Jaką rolę odgrywają młodzi ludzie w przyprowadzeniu do Jezusa swoich rówieśników?

Na te inne pytania szukali odpowiedzi młodzi zgromadzeni w Kalwarii Zebrzydowskiej na jesiennych dniach skupienia Rady Młodzieży i Liderów Duszpasterstwa Młodzieży. Towarzyszyli im ks. Marcin Filar i ks. Jarosław Gawęda, nasi duszpasterze młodzieży.

Nie brakło także głosu Pasterzy – w sobotni wieczór młodych odwiedził ksiądz Arcybiskup, który podczas Mszy świętej zachęcił ich do bycia świadkami miłości i zatroskania o Kościół, a także powołał nowych dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Obecność Księdza Arcybiskupa, duszpasterzy i liderów była dla nas ważnym znakiem jedności. Wcześniej młodzież odwiedził także Bp Robert, aby porozmawiać na temat wyzwań i pomysłów na nowy rok formacyjny.

Ufamy, że umocnienie duchowe i wspólnotowe tych dni będzie towarzyszyć liderom podczas ich posług w parafiach, wspólnotach i ruchach, do których należą!