Forum Młodych 2021

16 października 2021 0 przez DMAK
WSTAŃ!
To słowo Papież Franciszek wybrał na przygotowanie do XXXVI Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Niedzielę Chrystusa Króla, 21 listopada.
W archidiecezji krakowskiej obchodzimy ŚDM przez cały weekend w formie Forum Młodych, podczas którego przedstawiciele wszystkich ruchów i wspólnot młodzieżowych w dwóch grupach – młodzieży szkół średnich oraz studentów i młodzieży pracującej – spotkają się aby dyskutować, poznać się oraz wspólnie modlić.
Będzie czas na to, aby podsumować ankietę i w dokumencie podsumowującym forum powiedzieć światu o tym, jak przeżywamy swoją wiarę i swoje miejsce w Kościele.
Będzie czas na to, aby poznać inne wspólnoty działające w Kościele.
Będzie czas na to, aby spotkać się na Eucharystii i wspólnie uwielbiać Jezusa!
Forum jako diecezjalny ŚDM zakończy się pielgrzymką młodych do Katedry na Wawelu z kopiami symboli Światowych Dni Młodzieży oraz Eucharystią, na której młodzi zgromadzą się wokół swojego biskupa.
Nie braknie także szczegółów dotyczących… wyjazdu do Lizbony na ŚDM w 2023.
W Forum będzie można uczestniczyć przez cały weekend z opcją noclegu. Zapisy ruszają już 18 października!
Będziecie?