Zapraszamy na 9 KRoK do Lizbony!

19 maja 2023 0 przez DMAK

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej – za dwa miesiące część naszych pielgrzymów będzie już w drodze na spotkanie z Papieżem, a pozostali będą już na pewno odliczać godziny do wyjazdu. W maju młodzi jadący na ŚDM zrobią swój KRoK do Lizbony na południu archidiecezji – w Bukowinie Tatrzańskiej.

Duża część pielgrzymów wybierających się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony to mieszkańcy Podhala – od Zakopanego i Bukowinę Tatrzańską, przez Biały i Czarny Dunajec po Rabkę-Zdrój. Szczególnie dla nich organizowany jest przedostatni KRoK, którego gospodarzem będzie grupa z Bukowiny. Na pewno jednak – jak na każdym ze spotkań – pojawią się także reprezentanci innych wspólnot.

Tym razem KRoK odbywa się w sobotę, co pozwala na wyjątkowy plan. Uczestnicy zaczną od gry terenowej po terenach Bukowiny Tatrzańskiej, sprawdzającej ich zdolność współpracy oraz wiedzę o ŚDM. Po niej przyjdzie czas na część modlitewną – litanię do Matki Bożej oraz Mszę świętą w zabytkowym kościele parafialnym. Na koniec dnia przewidziane jest ognisko – te spotkania najbardziej budują więzi pomiędzy naszymi pielgrzymami, aby mogli pojechać do Portugalii jako jedna wielka wspólnota.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenia do koordynatorów swoich grup, a osoby pragnące dołączyć do gry i modlitwy, mimo, że nie jadą na ŚDM – prosimy o wiadomość na adres dmak@diecezja.pl