13.05.2023 – Majówka Dzieci w Krzeczowie

17 kwietnia 2023 0 przez DMAK

Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz Gminą Lubień zaprasza wspólnoty dziecięce oraz dzieci pierwszokomunijne Archidiecezji Krakowskiej na Majówkę Dzieci, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w sobotę 13 maja 2023 roku pod Krzyżem w Krzeczowie.

W tym wyjątkowym dniu wspomnienia MB Fatimskiej spędzimy wspólnie czas w atmosferze modlitwy i radości, w miejscu, które pozwala na kontemplowanie piękna naszej archidiecezji, w połowie drogi między Katedrą na Wawelu a Krzyżem na Giewoncie. Wydarzenie rozpocznie się od gry terenowej, w której dzieci zdobędą górę, na której postawiony jest Krzyż, rozwiązując zadania, poznając życie św. Jana Pawła II i miejsca ważne dla regionu, m.in. kościół parafialny w Krzeczowie. Na szczycie, pod Krzyżem, po czasie wspólnej zabawy wspólnie odśpiewamy litanię do Matki Bożej, a o 12:00 Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą. Zwieńczeniem wspólnego czasu będzie koncert dobrze znanego dzieciom zespołu Małe TGD.

Plan wydarzenia:

9:00-11:00 gra terenowa

12:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

13:30 poczęstunek

14:30 koncert zespołu Małe TGD

Uwagi organizacyjne:

• Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłaszanie przyjeżdżających grup, z podaniem informacji o środku transportu oraz liczbie uczestników (z uwzględnieniem liczby opiekunów oraz informacją, ile dzieci jest przed pierwszą Komunią świętą).
  • Grupy po zgłoszeniu otrzymają od organizatorów wjazdówki na autokar lub bus ze wskazanym miejscem parkingowym. W tym dniu ruch na „starej Zakopiance” odbywał się będzie jednostronnie od Lubnia do Skomielnej Białej i nie będzie możliwości zaparkowania dla niezgłoszonych pojazdów.
  • Wydarzenie jest przewidziane jako impreza plenerowa – trzeba przygotować dobre buty, wygodne ubranie, coś przeciwdeszczowego, a także prowiant i wodę. W planie przewidziany jest ciepły posiłek po Mszy świętej.
  • Księży przyjeżdżających z grupami prosimy o zabranie alb i stuł w kolorze białym, a ministrantów o zabranie komży.
  • Termin zgłoszenia grup upływa 6 maja.

Zgłoszeń grup można dokonywać w biurze Duszpasterstwa Młodzieży pocztą elektroniczną: dmak@diecezja.pl, szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie w biurze Duszpasterstwa: +48 600 536 033, lub u archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży, ks. Marcina Filara: +48 600 547 346, duszpasterzmlodziezy@diecezja.pl.