Troska o Kościół w trudnym czasie – spotkanie podsumowujące obecną kadencję Rady Młodzieży

20 lutego 2023 0 przez DMAK
TROSKA O KOŚCIÓŁ W TRUDNYM CZASIE – SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE OBECNEJ KADENCJI RADY MŁODZIEŻY

Doświadczenia młodych zaangażowanych we wspólnoty parafialne, zacieśnienie współpracy między ruchami młodzieżowymi, wyzwania duszpasterstwa młodzieży w obecnym czasie – to główne tematy, które Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej poruszyła podczas spotkania z Księdzem Arcybiskupem podsumowującego jej obecną kadencję.

Zdjęcie pamiątkowe Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, z Metropolitą Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w Pałacu Biskupim.

Czas drugiej kadencji Rady był burzliwy. Jej powołanie zostało opóźnione w czasie przez wybuch epidemii, a z powodu lockdownu obrady oraz większość inicjatyw na długo przeniosły się w świat internetu. Po powrocie do działania na żywo przed duszpasterstwem młodzieży pojawił się szereg wyzwań dotyczących dotarcia do młodych, zagubionych po miesiącach spędzonych w wirtualnym świecie.

Podsumowując swoją kadencję radni przedstawili inicjatywy przeprowadzone w jej czasie oraz wskazali te, które uważają za najbardziej warte rozwinięcia. Sporo uwagi poświęcili coraz lepszej współpracy między ruchami młodzieżowymi, nazwali też trudności i wyzwania stojące przed liderami, którzy angażują się w działania dla młodzieży w parafiach i dekanatach. Ksiądz Arcybiskup, z uwagą wsłuchany w głosy młodych, podzielił się z nimi swoimi refleksjami dotyczącymi form duszpasterstwa młodzieży, znaczenia poczucia przynależności w pracy z młodymi ludźmi oraz relacji między kolejnymi pokoleniami objętymi tymi działaniami.

Kolejna, trzecia kadencja Rady Młodzieży rozpocznie się w kwietniu, w Niedzielę Miłosierdzia.

Poznaj Radę Młodzieży: https://mlodzi.diecezja.pl/rm/

Ks. Marcin Filar