Duszpasterze Młodzieży składają życzenia wielkanocne na rok 2022

16 kwietnia 2022 0 przez DMAK

“Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem. Jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją: Ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów.”

Przywołując słowa wiersza Karola Wojtyły, jako duszpasterze młodzieży chcemy Wam życzyć z całego serca abyśmy wszyscy – jako Kościół Chrystusa – dobrze przeżyli najważniejsze i najświętsze dni naszej wiary. Zmartwychwstały Jezus pragnie wyrwać nas wszystkich z niewoli zła i beznadziei, wypełnić nasze serca radością, której nic na świecie nie może odebrać i dać nam siłę do tego, abyśmy odważnie głosili światu dobrą nowinę o tym, że On zwyciężył śmierć. W ostatnich tygodniach pokazaliśmy wspólnie, jak ważnymi wartościami są dla nas pokój i jedność. Niech dobre przeżycie Triduum Paschalnego pomoże nam wszystkim zrozumieć i przeżyć prawdy naszej wiary. Niech nas napełni prawdziwym pokojem – tym, który może dać tylko Bóg. I niech On swoją łaską buduje z nas Kościół, który swoją jednością daje świadectwo Ewangelii i przemienia świat.