„NIECH SIĘ DZIEJE WOLA TWOJA” – ARCHIDIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA W RABCE-ZDROJU

13 czerwca 2024 0 przez Ola Tyrańska

8 czerwca odbył się Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju. To wyjątkowe wydarzenie było związane z trwającym Kongresem Eucharystycznym, a temat „Niech się dzieje wola Twoja” nawiązywał do męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, którego beatyfikacja odbędzie się już 15 czerwca. Uczestnicy spotkania mogli lepiej poznać osobę nowego błogosławionego m.in. poprzez specjalnie przygotowaną piosenkę oraz grę terenową.

Archidiecezjalny Dzień Dziecka rozpoczął się od Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcz. W trakcie homilii duszpasterz młodzieży, ks. Marcin Filar, zapytał dzieci o to, po czym można poznać dobrego człowieka. Następnie wymienił trzy wyznaczniki dobroci: chrzest, spowiedź i beatyfikację. Nawiązał tym samym do ks. Michała Rapacza, którego postać najmłodsi mieli poznać podczas tego wydarzenia.

Po Eucharystii uczestnicy wyruszyli na grę terenową, dzięki której mogli zobaczyć malownicze zakątki Rabki-Zdroju, dowiedzieć się więcej o ks. Michale Rapaczu oraz wykonywać różne zadania sprawnościowe. W tym samym czasie w Ogrodzie Różańcowym trwały gry i zabawy prowadzone przez różne wspólnoty – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Przedostatnim punktem Archidiecezjalnego Dnia Dziecka był koncert Magdy Anioł, która dzięki swoim hitom sprawiła, że nie tylko dzieci się dobrze bawiły, ale również ich rodzice. Po nim odbyło się losowanie nagród – voucherów dla grup do Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Muzeum Górali i Zbójników oraz Rabkolandu. Całość zwieńczyło błogosławieństwo bp. Roberta Chrząszcza.

Archidiecezjalny Dzień Dziecka odniósł ogromny sukces gromadząc ponad 1000 uczestników! Organizatorzy już teraz rozmawiają o tym, aby to wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz archidiecezji.

Specjalne podziękowania kierowane są do sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować wydarzenia na tak wysokim poziomie:

Rzymskokatolicka Parafia św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, Urząd Miasta Rabka-Zdrój, RABKOLAND, Catering Pierożek, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Dubiel Vitrum, Kwiaciarnia Niezapominajka, Sklep Sportowy Koperniak Rabka Zdrój, Cukiernia Magdalenka, Lodziarnia Natura Sting, MAX Produkcja-Dystrybucja Marek Worwa, FILAR Biuro Projektów, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Katolicka Szkoła Podstawowa w Rabce – Zdroju, Grupa Podhalańska GOPR, PSP w Rabce-Zdroju, PSP Rdzawka, PSP Chabówka, Obwód Tatrzański ZHR, Teatr Lalek Rabcio, Muzeum Górali i Zbójników

fot. Agnieszka Łyczak-Dumanowska