STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE Z KSIĘŻMI GRECKO-KATOLICKIMI

Spotkanie z księżmi grecko-katolickimi

26 księży wyznania grecko-katolickiego z Ukrainy przyjechało do Polski w ramach rocznego kursu Duszpasterzy Młodzieży, na który zgłaszali się dobrowolnie. Dzięki zaproszeniu ks. Grzegorza Nazara również i my mieliśmy okazję stać się częścią tego kursu.

Spotkaliśmy się z księżmi, by opowiedzieć o duszpasterstwie młodzieży w naszej archidiecezji. Mówiliśmy o strukturze DMAK-u, o specyfice duszpasterstw naszej archidiecezji. Chcąc zaczerpnąć więcej informacji o największych Ruchach młodzieżowych naszej diecezji udaliśmy się wspólnie na ul. Wiślną, gdzie znajdują się biura OAZY, KSM-u oraz RAM-u. Moderatorzy ruchów ks. Ryszard Gacek i ks. Marcin Rozmus oraz przedstawiciele KSM-u opowiadali o chryzmacie swoich ruchów jak i o kwestiach organizacyjnych. Księża byli zainteresowani różnorodnością wspólnot młodzieżowych diecezji oraz współpracą między nimi.

Dziękujemy ks. Nazarowi za zaproszenie i życzymy wszystkich księżom wielu owoców tego kursu.

Dziękujemy również ks. Marcinowi Rozmusowi za ugoszczenie nas w biurze Grup Apostolskich.

Monika Ciemborowicz | Biuro Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej