STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SŁOWO DUSZPASTERZA MŁODZIEŻY NA ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ NOWY ROK FORMACYJNY

Słowo duszpasterza młodzieży na rozpoczynający się nowy rok formacyjny

Kochani Młodzi,

Drodzy Duszpasterze,

Wrzesień rozpoczyna w naszych wspólnotach i duszpasterstwach nowy rok formacyjny, któremu będą towarzyszyć słowa papieża Franciszka: “Jesteś Bożym TERAZ!”. To właśnie te słowa wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie, zachęcają nas do aktywnego podejmowania działań i inicjatyw w swoich środowiskach.

Poprzez to wezwanie Ojca Świętego Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej pragnie zachęcić młodych i duszpasterzy towarzyszących im na drogach wiary i rozeznawania powołań, do aktywnego zaangażowania się w budowanie duszpasterstwa młodzieży. Wierzę, że te słowa będą dla nas wszystkich inspiracją i mobilizacją, by zaangażować młodych w duszpasterstwo, “by pójść w poszukiwaniu dziadków, dorosłych, aby stanąć na nogi i razem z nimi zabrać głos i spełnić marzenie, z jakim Pan was wymarzył.” (Papież Franciszek, Msza św. Posłania podczas ŚDM w Panamie, 27 stycznia 2019).

Po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, wraz ze św. Janem Pawłem II pokazywaliśmy, że młodość jest projektem życia pojmowanego jako dar dla innych. Dziś chcemy zachęcić Was do tego, by nie odkładać marzeń, planów i pomysłów na jutro, by budować mosty pomimo wielu dzielących nas różnic. Nie zawsze jest to proste, ale tylko razem możemy stworzyć jeszcze większe dobro!

Nie czekajmy więc na jutro, jesteśmy przecież Bożym TERAZ!

ks. Łukasz Michalczewski

Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej