STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OPŁATEK Z RADĄ MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Opłatek z Radą Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

- Z jednej strony cieszymy się każdymi świętami Bożego Narodzenia, bo to są urodziny naszego Pana i Zbawiciela. A z drugiej strony zawsze pragniemy Go jeszcze bardziej blisko, byśmy rzeczywiście odczuwali, że jest Emmanuelem – Bogiem z nami - mówił metropolita krakowski podczas spotkania opłatkowego Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów.

Opłatek z Radą Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Młodzież, na czas kończącego się Adwentu, życzyła arcybiskupowi chwili zatrzymania się w ciszy i spokoju nad tajemnicą Bożego narodzenia pomimo rozlicznych obowiązków. Życzyli, by Chrystus przyniósł pokój, radość i szczęście.

Następnie wyrazili wdzięczność metropolicie za każde spotkanie i dobre słowo oraz wszelką życzliwość dla wszystkich grup młodzieżowych, które działają w archidiecezji krakowskiej.

Arcybiskup, nawiązując do słów pieśni, którą młodzi śpiewali na początku, powiedział:
– Z jednej strony cieszymy się każdymi świętami Bożego Narodzenia, bo to są urodziny naszego Pana i Zbawiciela. A z drugiej strony zawsze pragniemy Go jeszcze bardziej blisko, byśmy rzeczywiście odczuwali, że jest Emmanuelem – Bogiem z nami i żeby nieustannie podnosił swoją rękę i błogosławił nam i naszej ojczyźnie, jak to śpiewamy w pięknej kolędzie Franciszka Karpińskiego.

Metropolita podziękował młodzieży za ich życzliwość, uśmiech i za ich młodość, która, jak zażartował, kiedyś przeminie o czym on metropolita coś już wie. Przypomniał także swoje ostatnie spotkanie z Janem Pawłem II, które miało miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2004 roku, a zatem kilka tygodni przed śmiercią papieża. Arcybiskup podkreślił, że Ojciec św. wciąż miał wtedy oczy dziecka, co było niesamowite.

Życzył młodym, aby tak zapatrzyli się w oczy Jezusa, aby to Jego spojrzenie w nich zostało i aby mogli nim dzielić się z innymi.
– Aby inni mogli się cieszyć błyskiem Bożego dziecięctwa w was. (…) „Syn Boży stał się człowiekiem po to, aby ludzie mogli stać się dziećmi Bożymi” – to sens Jego przyjścia, to jest powód naszej radości, to jest też zadanie dla nas, byśmy ciesząc się Bożą obecnością pośród nas, stawali się na wzór Tego, który z nami zechciał dzielić człowieczy los.

Metropolita krakowski pobłogosławił opłatki, którymi następnie podzielił się z młodymi.

FOTORELACJA

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | archidiecezja Krakowska

Spotkanie opłatkowe Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej | Abp Marek Jędraszewski, 17.12.2018

ZOBACZ TAKŻE