STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #ONŻYJE, CZYLI REKOLEKCJE W SIECI

#OnŻyje, czyli rekolekcje w sieci

List do młodych

„Christus vivit” – „Chrystus żyje” to list, w którym papież Franciszek zwraca się do ludzi młodych, ale także do duszpasterzy, dorosłych i całej wspólnoty Kościoła. To dar, ale też wezwanie, aby niezależnie od wieku i miejsca w Kościele brać ster w swoje ręce i zaangażować się w tworzenie wspólnoty. Ojciec Święty poprzez ten posynodalny dokument, zachęca młodych, aby nie bali się być świętymi i jak Maryja odpowiadali Bogu „tak” każdego dnia swojego życia. Papież zwraca się także do dorosłych, kierując do nich prośbę, by tworzyli przestrzeń, w której głos młodzieży będzie mógł w pełni wybrzmieć, bo jedynie słuchając siebie nawzajem i ucząc się od siebie możemy „odzwierciedlić ten wspaniały wielościan, którym powinien być Kościół Jezusa Chrystusa”.

On żyje!

W rozpoczynającym się nowym roku formacyjnym towarzyszyć nam będą słowa papieża Franciszka, wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie: „Jesteś Bożym TERAZ!”. Młodzi bowiem nie są przyszłością, ale teraźniejszością i właśnie to teraz jest czas, aby pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem i z młodzieńczym zapałem iść z Nim naprzód w życie. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej pragnie przybliżyć młodym, dorosłym i duszpasterzom naukę Papieża Franciszka zawartą w adhortacji „Christus vivit”, by poprzez toza Ojcem Świętym ze zdwojoną siłą powiedzieć: „On żyje i chce, abyś żył!”.

Żyj pełnią Bożej Miłości

Każdy z nas – młody, dorosły, ksiądz czy siostra zakonna, szukają sposobów na ożywienie duszpasterstwa młodzieży w swoim środowisku. Szukają dróg, które poprowadzą młodych i nas samych do pełni szczęścia, która jest możliwa tylko z Panem Bogiem. Papież Franciszek zdając sobie sprawę z trudu, jaki towarzyszy wszystkim przy budowaniu wspólnoty, w swojej adhortacji do każdego z nas kieruje zaskakujące słowa, które pozwalają na nowo odkryć Kościół, będący prawdziwą wspólnotą młodych i starszych. „Christus Vivit” to zadanie od papieża, które musi wykonać każdy z nas.

#OnŻyje to seria rozważań duszpasterza młodzieży ks. Łukasza Michalczewskiego na temat słów z adhortacji, które pomogą pójść za wezwaniem papieża Franciszka. Podczas całorocznych rekolekcji w sieci będziemy rozważać przesłanie papieża Franciszka do młodych, ale też do tych, którzy towarzyszą im na drodze odkrywania powołań – duszpasterzy, dorosłych oraz całej wspólnoty Kościoła. W każdą niedzielę o godz. 12.00 będziemy razem przypominać, że Chrystus żyje i pragnie, abyś Ty także żył pełnią Jego Miłości!

Podejmij się zadania, by żyć, tak jak On!