STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MIEJ ODWAGĘ STAWAĆ SIĘ AUTORYTETEM

Miej odwagę stawać się autorytetem

1. Ucząc się nawzajem od siebie, możemy lepiej odzwierciedlić ten wspaniały wielościan, którym powinien być Kościół Jezusa Chrystusa.

Bez wątpienia brakuje w dzisiejszym świecie autorytetów. Dzieje się tak nie dlatego, że ich nie ma, tylko dlatego, że nie chcemy ich zobaczyć czy poznać. Powoduje to pycha, jeden z grzechów głównych, który przysłania nam świat własnym ego i powoduje, że nasze patrzenie na niego nie ma nic wspólnego z miłością, współpracą czy troską o drugiego. Autorytety zamieniliśmy na idolów, którzy szybko przemijają, a to nie niesie to za sobą wspaniałej współpracy i wspólnoty, której na imię Kościół. Powinniśmy zatem zrobić dzisiaj wszytko, aby iść za autorytetami, które wskazuje nam Kościół. Nie tylko patrzeć i podziwiać ich czyny, ale przede wszystkim przebywając z nimi, samemu stawać się autorytetem.